Wróć

Poznaj Okolicę - Odry

Rezerwat Przyrody Kręgi Kamienne w Odrach to miejsce, które przyciąga uwagę zarówno miłośników historii, jak i tych poszukujących mistycznych doświadczeń. Te enigmatyczne formacje skalne są największym skupiskiem kamiennych kręgów w Polsce, a ich powstanie sięga nawet I i II wieku n.e.

Co sprawia, że Kręgi Kamienne są tak wyjątkowe? To regularne koła wyznaczone przez sterczące pionowe głazy, zwane stele. Ich średnica waha się od 15 do 33 metrów, tworząc imponujący i niepowtarzalny widok. Miejsce to wzbudza wiele pytań i teorii na temat jego pierwotnego przeznaczenia. Archeolodzy sugerują, że Kręgi Kamienne w Odrach mogą być dawno zapomnianym cmentarzyskiem Gotów. Ostatnie odkrycia, takie jak ceramika datowana na okres wczesnośredniowieczny, podsycają naszą ciekawość i zmuszają do odkrywania dalszych tajemnic tego miejsca.

 

Kręgi Kamienne w Odrach to jedno z najbardziej fascynujących miejsc w naszej okolicy, a co więcej, znajduje się niespełna 50 kilometrów od naszego ośrodka! Jeśli szukasz niezwykłego i tajemniczego doświadczenia, to koniecznie odwiedź to magiczne miejsce.