O nas

Babilon Home&Family to nowoczesny kompleks wypoczynkowy znajdujący się w miejscowości Babilon (woj. Pomorskie), w sercu Borów Tucholskich, na skraju kaszub, nad brzegiem jeziora Łownego. Prywatna plaża, a także cisza i spokój otaczających ośrodek lasów bogatych w owoce i grzyby gwarantują wypoczynek i relaks, a bliskość szlaków rowerowych zaspokoi potrzeby osób ceniących aktywny wypoczynek.

Ośrodek w Babilonie powstał w latach 60. XX wieku i działa nieprzerwanie aż do dzisiaj. Początkowo rolę miejsc do spania sprawowały stare wagony kolejowe (uważnie patrząc pod nogi do dzisiaj można znaleźć podkłady kolejowe). Dopiero w latach 70. zaczęły powstawać pierwsze domki, a także infrastruktura je otaczająca.

Obecny wygląd kompleksu pochodzi z 2021 roku, kiedy to przeprowadzono jego gruntowną modernizację. Domki, mające lata świetności dawno za sobą, wymieniono na nowe, bardziej komfortowe. Zmieniła się także cała infrastruktura. Nad wodą powstała kawiarnia, a obok niej wypożyczalnia sprzętów wodnych. Na terenie ośrodka znalazło się również miejsce na wypożyczalnię rowerów, zadaszone altany na ognisko i grilla, a budynek stołówki został zaadaptowany na salę zabaw z ping pongiem oraz cymbergajami.

Obecnie w kompleksie znajduje się 26 domków gotowych pomieścić do 150 osób. W każdym z nich jest salon z wyposażonym aneksem kuchennym, łazienka z prysznicem, otwarta antresola oraz taras z miejscem do wypoczynku. Domki dzielą się na 2 standardy: domek pojedynczy 5os i domek podwójny 10os.