Okolica

Park Narodowy „Bory Tucholskie”

Oddalony o 10 km Park Narodowy „Bory Tucholskie” to wyśmienite miejsce zarówno na spacery, jak i wycieczki rowerowe. Większość powierzchni parku stanowią lasy (prawie 80%, głównie bory sosnowe). Na jego terenie znajduje się 21 jezior (w tym 7 stanowiących Strugę Siedmiu Jezior), dąb „Bartuś” - jedno z najstarszych drzew w Polsce (wiek szacowany na ponad 600lat!), a także ścieżki dydaktyczne wraz z kładkami ułatwiającymi spacery po trudniej dostępnych miejscach.

Kaszubska Marszruta

200 kilometrowy system szlaków rowerowych znajdujący się na terenie powiatu chojnickiego. Ścieżki wytyczone zostały w bezpiecznej odległości od ruchliwych dróg oraz drogami szutrowymi/asfaltowymi o bardzo małym natężeniu ruchu. Dzięki temu możemy aktywnie spędzić czas zwiedzając najciekawsze miejsca regionu. Wytyczone są 4 szlaki: żółty (przebiegający obok ośrodka), czerwony, zielony oraz czarny. Ich mapę można kupić w recepcji.

 

Chojnice

Oddalone o 15km od ośrodka miasto Chojnice może pochwalić się przede wszystkim pięknym rynkiem, którego historia sięga XIV wieku. Kamienice, neogotycki ratusz, gotycka bazylika, barokowy kościół, fontanna oraz XIV wieczna Brama Człuchowska z pewnością robią ogromne wrażenie i zachęcają do spacerów. Z rynku warto udać się do oddalonego o kilkaset metrów Parku Tysiąclecia, który w 2013 roku wygrał krajowy konkurs na Modernizację Roku. Znajduje się w nim sporo alejek, ławeczek, stawów, a także skatepark i miejsce do gry w bule. Po spacerze polecamy odwiedzić Chojnicki Aqua Park.

 

Kręgi Kamienne w Odrach

Kręgi Kamienne w Odrach to największe w Polsce, a drugie pod względem wielkości (zaraz po słynnym Stonehenge) kręgi kamienne w Europie. Archeologowie szacują, że powstały one w I i II wieku n.e. i są grobowcami Gotów. Na terenie rezerwatu znajduje się 10 różnej wielkości kręgów (od 15 do 33m) i 30 kurhanów. Jest to również miejsce występowania rzadkich gatunków mchów i porostów. Wszystko to można podziwiać z platformy widokowej oraz wytyczonych ścieżek.
Odległość 60km 

 

Człuchów

Największą atrakcją oddalonego o 20km Człuchowa są ruiny XIV wiecznego Zamku Krzyżackiego. Był to drugi największy (po Malborku) zamek zakonu, a rezydował w nim m.in. Ulrich von Jungingen. Do dzisiaj ostały się jedynie fragmenty murów obronnych i wieża główna, w której mieści się muzeum. Innym wartym odwiedzenia miejscem jest oddalony o 4km od miasta Canpol. Znajduje się w nim mini ZOO, park rozrywki, a także tor kartingowy.

 

Kaszubski Park Etnograficzny

Muzeum tylu skansenowego, którego historia sięga 1906 roku. Znajduje się w Miejscowości Wdzydze Kiszewskie (ok. 60km od ośrodka) i zajmuje obszar 22ha. Podziwiać w nim można jak wyglądało życie pomiędzy XVII i XX wiekiem na terenie Kaszub. Oprócz typowych budynków mieszkalnych na terenie skansenu znajduje się także karczma, szkoła oraz dwa młyny wiatrakowe. Odległość 60km

 

Akwedukt w Fojutowie

W oddalonej o 45km od ośrodka miejscowości Fojutowo znajduje się unikatowy zabytek kultury hydrotechnicznej. Wybudowany w latach 1845-1849, wzorowany na antycznych rzymskich konstrukcjach, akwedukt umożliwia bezkolizyjne skrzyżowanie Czerskiej Strugi i Wielkiego Kanału Brdy. Jest to najdłuższa tego typu budowla w Polsce ( około 70m). W 2002r. akwedukt przeszedł modernizację.