Noclegi w Borach Tucholskich.

Noclegi w Borach Tucholskich. Gdzie warto się zatrzymać, odwiedzając ten region?

Wyprawa w Bory Tucholskie to okazja do tego, aby przemierzać leśne ścieżki, popływać kajakiem lub pozwiedzać okoliczne atrakcje. Dlatego też wiele osób planuje spędzić tu przynajmniej kilka dni. Dłuższy pobyt oznacza konieczność zorganizowania sobie noclegu. Jakie możliwości mają turyści przyjeżdżający do okolic Tucholi i Chełmna?

Baza wypadowa w miastach

Na obrzeżach zielonych, sosnowych lasów znajduje się kilka miasteczek i większych miejscowości. Z uwagi na coraz większe zainteresowanie zwiedzaniem Borów Tucholskich, w ostatnich latach powstała tu dosyć bogata infrastruktura. Turyści mogą się więc zatrzymać w hotelach, pensjonatach oraz kwaterach prywatnych. Taka różnorodność sprawia, że każdy może wybrać odpowiadający mu standard oraz kategorię cenową.

Plusem noclegu w mieście w okolicy Borów Tucholskich jest z pewnością to, że będzie to dobra baza wypadowa do różnych zakątków regionu. Atutem jest także szeroki dostęp do gastronomii, co sprawia, że nie trzeba samodzielnie przygotowywać posiłków. Trzeba brać jednak pod uwagę ilość turystów odwiedzających te miejsca, w szczycie sezonu. Powoduje to, że może być dosyć tłoczno i trudno będzie wypocząć.

Noclegi w domkach w Borach Tucholskich

Alternatywą dla miejskich noclegów są obiekty położone w spokojnych okolicach, w otoczeniu natury. Można powiedzieć, że tam naprawdę poznaje się zalety Borów Tucholskich. W drewnianych domkach, położonych na brzegu jeziora lub w otoczeniu wysokich sosen znajduje się wszystko, co potrzebne, aby spędzić tu weekend lub wakacyjny urlop.

Dokładnie takie atuty ma kompleks Babilon Home&Family. Składa się na niego 26 w pełni wyposażonych domków o różnej powierzchni. Dzięki temu będzie w nich wygodnie zarówno rodzinom z dziećmi, jak i grupom znajomych. Duże okna wychodzące na las oraz należące do budynków antresole sprawiają, że natura dosłownie puka tu do drzwi. Domki w Borach Tucholskich zbudowane w stylu nowoczesnej stodoły idealnie współgrają z otoczeniem.

Plusem jest też dostępna na miejscu wypożyczalnia rowerów oraz sprzętów wodnych. Nie trzeba zatem zabierać własnych akcesoriów, aby móc atrakcyjnie spędzić czas. Nowoczesny kompleks wypoczynkowy w miejscowości Babilon zapewnia idealny balans między błogim relaksem a aktywnym wypoczynkiem w Borach Tucholskich.

Czy można biwakować w Borach Tucholskich?

Miłośnicy spania na świeżym powietrzy mogą skorzystać z tej formy noclegu także w sosnowych borach. Obowiązują tu dokładnie te same zasady jak w przypadku innych miejsc do biwakowania. Namiot można rozbić tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Informację o tym, gdzie się one znajdują, każdy może sprawdzić na stronie lokalnego nadleśnictwa.

Bory Tucholskie to miejsce, które przyciąga zarówno amatorów hotelowych wygód, jak i swobody, jaką daje nocleg w prywatnych domkach. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.