Bory Tucholskie z dziećmi. Czy są tu atrakcje dla najmłodszych?

Bory Tucholskie z dziećmi. Czy są tu atrakcje dla najmłodszych?

Dzieciaki lubią przygody. Wbrew temu, co często sądzą dorośli, do szczęścia wystarczy im często jedynie nieco swobody. Mimo że w Borach Tucholskich nie ma atrakcji znanych z głośnych, nadmorskich kurortów, to można tu przyjechać nawet z maluchem. Nikt nie będzie narzekał na nudę. Dzieci mogą cieszyć się z kontaktu z przyrodą i czasu spędzonego na świeżym powietrzu, a dorośli mają szansę wreszcie odetchnąć.

Wakacje jak u babci, czyli wyprawa w Bory Tucholskie z kilkulatkiem

Przyjazd do leśnego rezerwatu może być jak cofnięcie się w czasie. Wiele osób z sentymentem wspomina wakacje spędzane u dziadków. Dokładnie taki sam klimat panuje w Borach Tucholskich. Dzieci mogą tu bezpiecznie chodzić po zielonym mchu, zbierać leśne owoce i wypatrywać zwierząt.

Najmłodsi będą mogli się naprawdę zmęczyć, bo czeka na nich wiele kilometrów ścieżek dydaktycznych. Trasy urozmaicają takie atrakcje jak wieże widokowe, czy paśniki dla zwierząt. Dla wielu maluchów może to być pierwsze zetknięcie z takimi miejscami. Niezapominanie wspomnienia na lata gwarantowane!

Detoks od cywilizacji dla nastolatka

W środku lasu ciężko czasem o zasięg w telefonie i dostęp do Internetu. Nie jest to jednak mankament, a olbrzymi plus. To spełnienie marzeń dla rodziców nastolatków, którzy większość czasu spędzają przed ekranem. Być może perspektywa wyjazdu do głuszy spotka się z początkowym sprzeciwem, ale atrakcyjność pobytu w Borach Tucholskich potrafi to szybko wynagrodzić.

Co można tu robić ze starszym dzieckiem? Jeździć na rowerach, pływać kajakiem lub urządzić sobie leśne podchody. Tereny są wprost stworzone do aktywnego spędzania czasu. Istnieje spora szansa, że taka forma wypoczynku przypadnie do gustu starszym dzieciakom.

Gdzie się zatrzymać, przyjeżdżając w Bory Tucholskie z całą rodziną?


Turyści, którzy chcą poczuć klimat lasu i mieć wszystkie tutejsze atrakcje na wyciągnięcie ręki najlepiej, jeśli zatrzymają się w drewnianych domkach. W Borach Tucholskich nie brakuje tego typu ofert. Plusem takiego noclegu jest z pewnością prywatność, jaką gwarantuje samodzielny obiekt.

Mając na miejscu dostęp do aneksu kuchennego, można bez problemu przygotować posiłki. Wiele ośrodków nastawionych na przyjazd turystów z dziećmi ma place zabaw, czy wypożyczalnie rowerów dostępne na miejscu. Takie udogodnienia sprawiają, że przyjazd w Bory Tucholskie to doskonały pomysł na rodzinny wypoczynek.